سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی

سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟

سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟ اگر کمی در زمینه وب و سئو سایت اطلاع داشته باشید، قطعا می دانید که سئو یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات و افزایش فروش شما می باشد. همچنین تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click که به مخفف آن PPC نیز گفته می‌شود، بهترین روش‌ها برای افزایش فروش سایت شما هستند. اما سوال برخی از کاربران این است که کدام یک از این دو مورد برای سایت بهتر هستند؟ ما در ادامه شما را به طور کامل با این دو گزینه آشنا خواهیم ساخت.

سئو سایت چیست؟

در یک کلام سئو یا همان SEO(Search Engine Optimization) یعنی بهینه سازی موتور های جست و جو گوگل! اگر شما سایت خود را با اصول و قوانین سئو جلو ببرید، قطعا! رتبه خوبی از طرف گوگل خواهید گرفت. در نتیجه تعداد زیادی از افرادی که دنبال محصولات و خدمات شما هستند به سمت سایت شما هدایت می شوند. یک نکته مهم در سئو سایت که وجود دارد این است که شما نمی توانید در قبال پرداخت پول، برای همیشه در یک کلمه کلیدی، در رتبه برتر نتایج گوگل قرار بگیرید! مگر اینکه از تبلیغات کلیکی استفاده کنید که آن گاه دیگر سئو به حساب نمی آید.

درواقع سئو نسبت به سایر روش های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، زمان بیشتری احتیاج دارد که به هدف خود برسد. اما ماندگاری بیشتری دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری، بخش سئو می باشد. شما زمانی که سایت خود را سئو می کنید و طبق اصول سئو جلو می روید، الگوریتم سئو و ربات های گوگل تشخیص می دهند که شما کار خود را خوب انجام می دهید و طبق آن برای شما رتبه میدهد و شمارا در نتایج گوگل نشان می دهد.

سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟

مزایای سئو وبت سایت

شاید سوال بسیاری از شما این باشد که سئو وب سایت چه مزایی دارد؟ ما چرا باید از سئو برای وب سایت خود استفاده کنیم؟ یا اصلا اگر زمان زیادی صرف می کند، چرا از سئو استفاده کنیم؟ ما در این بخش برای شما بخشی از این سوالات را جواب خواهیم داد و برای شما مزایای سئو SEO وب سایت را به طور کامل خواهیم گفت.

افزایش ترافیک سایت به طور طبیعی

یکی از مهم تریم مزایای سئو که برای صاحبان کسب و کار و شرکت های بزرگ دارد، افزایش ترافیک ورودی و خروجی سایت به طور کاملاً طبیعی می باشد. شما باید بدانید که سئو نسبت به سایر روش های تبلیغاتی که برای سایت ها صورت می گیرند مانند: بازاریابی ایمیلی، کلیکی، گوگل ادز و… هزینه بسیار کمتری دارد و در مقایسه با این نوع تبلیغات برتری دارد. اما تنها این فرق را  دارد که نیازمند کمی صبر است. به همین دلیل است که صاحبان سایت و کسب و کار ها همواره برای رشد سایت و تقویت آن دنبال متخصصان سئو هستند و تولید محتوا های خوبی را انجام می دهند.

اما تبلیغات کلیکی Pay Per Click اینگونه نیست! اگر شما می خواهید با تبلیغات کلیکی به فروش بالایی برسید، باید هزینه زیادی را صرف کنید.

کم بودن هزینه سئو

یکی دیگر از مزایای سئو کردن سایت این است که هزینه کمتری نسبت به سایر روش های تبلیغاتی دارد. افرادی که در آمد بالایی ندارند اما می خواهند به رتبه خوبی برسند و فروش های میلیونی انجام دهند، بهترین گزینه سئو کردن سایت می باشد.

البته به یاد داشته باشید که سئو بی هزینه نیست! سئو سایت نیازمند هزینه است اما نسبت به تبلیغات کلیکی هزینه کمتری دارد.

معایب سئو وب سایت

سئو همانگونه که مزایایی دارد، معایبی هم نیز دارد که ما در این بخش برخی از این معایب را توضیح داده ایم.

سئو نیازمند صبر است

یکی از معایب بهینه سازی موتور های جست و جو، زمان بر بودن آن می باشد. طبق تجربه هایی که از طریق سئو دریافت شده است، برای هر کلمه کلیدی و رسیدن به رتبه های برتر گوگل یعنی 1 تا 3، باید مدت زمانی تقریباً  شش ماهه را طی کنید. البته بستگی به کلمه کلیدی شما دارد! ممکن است شما  کلمه کلیدی را انتخاب کنید که در طی سالیان دراز نیز به رتبه های برتر نرسید! پس باید دقت کنید که چه کلمه ای را انتخاب می کنید. به طور متوسط یک سال پس از انتشار یک مقاله، فقط ۶ درصد از صفحات وب‌سایت‌هایی که برای یک کلمه کلیدی خاص تولید‌ محتوای مستمر کرده‌اند، می‌توانند در صفحه اول نتایج گوگل دیده شوند.

تولید محتوای خاص

سئو کار ها باید بدانند که چه محتوایی را برای مردم ارائه دهند تا مردم جذب آن شوند. یکی از دغدغه های سئو کاران تولید محتوای خوب و ارزشمند است. اغلب کسانی که در گوگل دنبال مطالبی می گردند، تمایل دارند تا وقتی که وارد صفحه ای می شوند با مطالب مفیدی مواجه شوند و  نیاز خود را برطرف کنند. پس اگر محتوایی که شما می نویسید، قابل قبول افراد نباشد و زود از سایت شما خارج شوند، گوگل نیز رتبه شما را از آن کلمه می گیرد و سایتتان را از نتایج گوگل حذف می کند.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر دارای یک سایت هستید و صاحب شرکتی هستید، قبل از شروع به سئو، حتما یک محتوا نویس خوب پیدا کنید.

سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یا همان Pay Per Click نوعی از روش تبلیغات می باشد که بسیار پر هزینه تر از سئو می باشد اما زمان کمی را صرف می کند و شما تا زمانی که هزینه را پرداخت می کنید،روز به روز بر مشتری های خود اضافه خواهید کرد. برای تبلیغات کلیکی شما نیازمند طراحی بنر گیف هستید که در آرمان دیزاین می توانید سفارش خود را ثبت کنید و سایت خود را تبلیغ کنید.  در تبلیغات کلیکی، شما بر حسب تعداد کلیک هایی که بر بنر شما صورت می گیرد، هزینه پرداخت می کنید. برای مثال شما با بودجه 1 میلیون تومان تبلیغ خود را انجام می دهید و پس از آنکه حداکثر کلیک بر حسب 1 میلیون تومان صورت گرفت، بنر و تبلیغ شما حذف می شود.

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی که یکی از روش های تبلیغات می باشند، مزایی دارد که ما در این بخش برای شما  تمامی مزایای تبلیغات کلیکی را به همراه توضیحات آنها گفته ایم.

بسییار سریع به نتیجه می رسید

همانطور که گفتیم، برای اینکه از سئو کردن نتیجه بگیرید، باید حداقل شش ماه صبر کنید و نیاز به گذشت زمان نسبتاً طولانی دارید! اما تبلیغات کلیکی بر خلاف سئو کردن، بسیار سریع به نتیجه می رسد و شما روزانه می توانید صدها ها نفر را به سمت سایت خود هدایت کنید.

محصولات خود را راحت می فروشید

شما اگر محصولی را برای فروش دارید، با ایجاد یک بنر گیف تبلیغاتی مفید و موثر می توانید با استفاده از تبلیغات کلیکی، بسیار ساده و زیاد محصولات خود را به فروش برسانید. اما توجه داشته باشید در هنگام تبلیغات کلیکی، بودجه بندی خود را درست انجام دهید تا بتوانید بهترین تبلیغ را انجام دهید.

معایب تبلیغات کلیکی

سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟ ما برای شما ویژگی های هردو گزینه را توضیح داده ایم، اما برای اینکه بدانیم کدام یک بهتر است، بعد از آشنایی با معایب تبلیغات کلیکی به این نتیجه خواهم رسید که کدام یک بهتر است. برخی از معایب تبلیغات کلیکی به شرح زیر می باشد.

بسیار گران قیمت است

یکی از معایبی که تبلیغات کلیکی دارد، گران قیمت بودن آن است. تبلیغات کلیکی بسیار گران قیمت تر از سئو کردن سایت می باشد و هزینه زیادی برای هر تبلیغ می برد. این نوع تبلیغات کلیکی برای افرادی که تازه سایت طراحی کرده اند و رقبای سر سختی دارند به طوری که نمی توان در مقابل آن ها سئو کرد و به نتیجه رسید، باید هزینه تبلیغات را پرداخت کنید و با تبلیغات کلیکی با آن ها رقابت کنید.

ماندگار نیست

یکی دیگر از معایب این نوع تبلیغ، ماندگار نبودن آن می باشد. تبلیغات کلیکی مانند شیر آبی است که باز است و تا هنگامی که آب می آید برای شما فروش دارد و هنگامی که آب قطع شود فروش شما نیز قطع می شود. سئو بر خلاف تبلیغات کلیکی ماندگار است و  بعد از اینکه به رتبه برتر رسیدید، با تولید محتوای خوب می توانید همیشه در رتبه برتر باقی بمانید.

سخن آخر : سئو یا تبلیغات کلیکی

با توجه به مزایا و معایبی که از سئو و تبلیغات کلیکی برای شما گفتیم شاید هنوز بگویید، سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟ در این  باره باید به شما بگوییم اگر می توانید از پس عهده های تبلیغات کلیکی بر بیایید و  برای شما مشکلی  نداشته باشد. تبلیغات کلیکی بهترین گزینه است.

ما برای شما سئو بهتر است یا تبلیغات کلیکی؟  را به طور کامل توضیح دادیم. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

شما عزیزان می توانید ” پیج اینستاگرام آرمان دیزاین ” را نیز دنبال کنید.

آرمان طاهرافشار
آرمان طاهرافشار
سلام من آرمان طاهرافشار هستم. متولد پنجم آذر ماه 1384 و از سن 14 سالگی وارد حوزه فتوشاپ و طراحی سایت شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید:

مقالات مرتبط